A régészek legújabb felfedezései azt mutatják, hogy felfedezték Edom bibliai királyságát, amelyet a világi történészek gyakran „bibliai mítosznak” tartanak.
A Sky News beszámolója szerint a tudósok felfedezték az ősi emberek technológiai fejlődését, amelyek arra utalhatnak, hogy Edom létezik.
- Hirdetés -
Edom szomszédos ellenséges állam, Judea volt, a Holt-tengertől délkeletre. A Christian Post szerint Edomot több mint százszor említik az Ószövetségben, és Ézsau, Jákób iker testvére leszármazottaiból született.
A Sunday Times szerint a felfedezés „sok olyan történész szemében repül, akik elítélték [Edom létezését] mítosznak”.
A kaliforniai egyetem és a tel-avivi egyetem kutatói fedezték fel az Arabah-völgyben. Egy 6000 éves rézgyártó helyet ástak ki, amelyet „Rabszolga-hegynek” hívtak. A rézből származó hulladék olvasztási rétegei segítettek a tudósoknak képet alkotni a térségben zajló „technológiai ugrásról”.
- Hirdetés -
A tudósok a radiokarbonnak nevezett folyamatot használták arra, hogy időkeretet állítsanak fel az olvasztó hulladékra, amelyet salaknak is neveznek. Az alacsonyabb rézkoncentrációkat tárt fel, amelyek azt mutatták a kutatóknak, hogy többet extraháltak. Erez Ben-Yosef csapatavezető szerint ez az ugrás azt mutatja, hogy a társadalom hogyan fejlődött a bronzkor és a vaskor között. A munkások hatékonyabbak lettek a ie 10. század második felében, az itt felfedezett technikák egyre gyakoribbá váltak a régió különböző területein.
“Tanulmányunk új fényt derít az Edom régészetileg megfoghatatlan bibliai királyságának megjelenésére, jelezve, hogy a folyamat sokkal korábban kezdődött, mint azt korábban gondoltuk.” – mondta.
„Ennek ellenére a tanulmány hozzájárulása túlmutat az Edomite esetén, mivel jelentős betekintést nyújt az ősi technológiai fejlődésre, valamint a technológia és a társadalom bonyolult összekapcsolódására.
“Az eredmények azt mutatják, hogy az osztott egyensúlyi evolúciós modell alkalmazható az ősi technológiai fejleményekre, és ezek viszont a társadalmi folyamatok helyettesítői.”
- Hirdetés -
Fotó jóvoltából: Creative Commons / A Levant Térkép királyságai